יום שבת, 1 בינואר 2011

A Golden Age

פוסטר, תמונה, שיר ומחשבה.
(שמרו על ראש פתוח=>)

(תמונת מחזור. מקלאודיה שיפר ועד קייט מוס. ורסצ'ה 1994)

*כשמנסים להעלות מתהום הנשייה זכרונות על עידן "הגלאמזונות", אי אפשר שלא לחשוב על Gianni Versace. ורסצ'ה, שהושפע לא מעט מהמיתולוגיה היוונית, הצליח להפוך את הדוגמניות שצעדו על המסלולים שלו ל"אלוהיות", אפילו יותר ממה שהיו לפני כן. ברוק איטלקי מהול בנובורישיות, דקדנטיות ושטחיות מתובל בקמצוץ נדיב של קריצות מיניות- הפכו לשמו הנרדף. כל אלה, השפיעו כמובן גם על "מצב הרוח האופנתי" בתקופה- פוסט "הבורגנות הדיוריסימית" פרה "הרואין שיק" של קייט מוס ו"המינימליזם" של קלוין קליין, פרה היסטורית ל"דקונסטורטיביזם" של גרת' פיו וריק אונס.


* קרלה ברוני, תצוגת האופנה של YSL לקיץ 1989. צעירה, מתוחה, תמימה. אופטימיות. גם היא הייתה "גלאמזונה" (תמונה ראשונה, במרכז). היום- ויתרה על העקבים כדי להפוך לגברת הראשונה של צרפת.


*בקליפ: מעט מידיי נשים ויותר מידיי שוטים של הזמר (שלא מעניין אף אחד). היונה של YSL גם היא הייתה שם. בזהב היא נראית הרבה יותר טוב. כמו כל דבר.

* אתמול, שמעתי מישהו מבקש לחזור על 2010 ובדיוק לפני שאמרתי לעצמי שהייתי חוזר עליה בעצמי, ירד לי האסימון. סירבתי ליפול לפח הנוסטלגיה והחלטתי להשאיר את הטוב שהיה במקומו ולחשוב על הטוב שיהיה. לפני 12 חודשים, הייתה לי מין הרגשה משונה שהינה; "זה הולך להיות העשור שלי", 2010 הצטיירה לי כשנה מדהימה עוד לפני שהחלה. וכך גם היה. אבל השנה, כלומר ביום האחרון של שנה שעברה, הרגשתי רק תוגה. שאלתי את עצמי האם כך ארגיש כך כל השנה?
התשובה הייתה כמובן שלא, זה לא יכול להיות.

תהיה לנו שנה "זהב"! וגם אם לא, אנחנו נדאג שזה בדיוק מה שהיא תהיה...

NOTE:
הנקודות לא כל כך רופפות כפי שהן נראות...נשאר רק לחבר אותן.

4 תגובות:

Dush אמר/ה...

שנה טובה מותק! לי יש הרגשה, ש 2011 תהיה הרבה יותר שווה מ 2010 :)

the eye אמר/ה...

:)
מיראל, שתהיה לך 2011 משובחת ומוצלחת!

זה קצת מוזר לי לומר "שנה טובה" אחרי תשרי...אבל Happy New Year מדוייק באותה מידה!

Happy New Year!

photo.fashion.passion אמר/ה...

ראשית, תודה רבה שהזכרת לי את השיר היפה הזה. 80' הם בהחלט השנים היפות של המוסיקה בעייני (למרות שאני נוטה יותר לדארק 80' כדוגמת The Cure הלהקה האהוהבה עליי).

שנית, קרלה ברוני היא יין שמשתבח עם השנים, התמונה הזאת לא עושה עימה חסד, אבל וואו... כמה שהיא יפה!

לסיום, אני מאחלת לך שנה אזרחית מספקת ומלאה בדברים יפים.

היה נעים להפגש היום,
שרונה
photo.fashion.passion

the eye אמר/ה...

ראשית, בכיך.
שנית, אני דוקא חושב שזו תמונה טובה.
שלישית, תודה, שנה טובה.

גם לי היה נעים.
נשתמע.